Usługi prawnicze

Moją pracę cechuje:

PROFESJONALIZM

Priorytetem działalności mecenas Gwóźdź jest skuteczność w działaniu i profesjonalizm.

RZETELNOŚĆ

Dzięki wysokiej jakości usług i rzetelnemu podejściu do klientów, kancelaria mecenas Gwóźdź uzyskała wiele pozytywnych referencji, a także grono zadowolonych klientów.

DYSKRECJA


Kancelaria mecenas Gwóźdź zapewnia pełną poufność i dyskrecję powierzonych spraw.
Świadczymy usługi kompleksowego doradztwa prawnego w zakresie następujących gałęzi prawa:

Estate Planning

Co to jest i jak działa?

Najpopularniejszym narzędziem tej dziedziny jest Testament, Power of Attorney and Health Care Proxy.

Testament jest to pisemne rozrządzenie własnym majątkiem na wypadek śmierci sporządzony ściśle według przepisów ustawy stanu Nowy Jork. Testament może być zmieniony w części lub odwołany w całości w każdej chwili za życia spadkodawcy, testament nabiera mocy prawnej tylko w momencie śmierci. Testament nie może być spisany bądź odwołany przez przedstawiciela. Po śmierci osoby, testament musi być złożony w sądzie i należy przeprowadzić sprawę spadkową. Jeżeli nie mamy testamentu, w przypadku śmierci, majątek zmarłego będzie przekazany spadkobiercom według ustawy (dziedziczenie beztestamentowe). Prawo stanowe, jednak może ale nie musi pokryć się z ostatnią wolą zmarłego.


Dlaczego warto jest mieć testament?

1. W sytuacji, kiedy nie chcemy aby nasz majątek odziedziczyły osoby które są do tego uprawnione (żona/mąż, dzieci, rodzice itd) tylko osoby które są nam bliskie

2. Jeżeli nie mamy rodziny, musimy w testamencie wyznaczyć te osoby czy instytucje charytatywne, które odziedziczą po nas spadek według naszej woli, gdy nie ma testamentu – stan przejmie majątek

3. W testamencie wyznaczamy prawnego opiekuna dla nieletnich, chorych dzieci. Jeżeli tego nie zrobimy, po naszej śmierci, najbliżsi muszą występować do sądu o to, aby być prawnym opiekunem…sąd może ich odrzucić i wyznaczyć kogoś innego z urzędu

4. Gdy dziecko jest niepełnosprawne, rodzice na medicaid – ważne jest ustanowienie specjalnej trust, aby te osoby nie były pozbawione świadczeń jakie dostają od państwa

Upoważnienie, czyli “power of attorney ” to pisemne oświadczenie, w którym osoba (tzw. Principal) wyznacza jedną lub więcej osób (tzw. Agent) do podejmowania wszelkich decyzji związanych z dniem powszednim w razie niekompetencji, choroby lub niemożności działania we własnym imieniu. Na przykład, do przeprowadzenia bankowych transakcji, do sprzedania nieruchomości, do ubiegania się o medicaid. Taki dokument może być odwołany przez osobę dającą upaważnienie (principal) pod warunkiem że będzie on w pełni świadomy swoich czynów.


Upoważnienie na wypadek choroby – Health Care Proxy

Jest to upoważnienie, w którym wyznaczamy osobę do podejmowania medycznych decyzji, w sytuacji kiedy nie jesteśmy już w stanie wyrazić swoich życzeń w szpitalu czy u lekarza. Sprawa “ Cruzan” z 1990 roku pokazuje przed jakimi wyborami i decyzjami byli postawieni najbliżsi Nancy Cruzan, która w wieku 25 lat zapadła w śpiączkę po okrutnym wypadku samochodowym. Rodzice chcieli ją odłączyć od maszyn, ale brak tego dokumentu spowodował, że musieli czekać na wyrok sądu, co zabrało aż 7 lat.
Jednym ze sposobów uniknięcia probate, jest założenie trust. Jest wiele rodzaji trusts, Revocable, Irrevocable, Minors Trusts, Supplemental Needs Trust….Jeżeli chcesz uniknąć sprawy spadkowej po śmierci, podatku od masy spadkowej, podatku od wzbogacenia, jeżeli chcesz zabezpieczyć swój majątek przed rachunkami za szpital, dom starców, powinieneś skontaktować się z doświadczonym prawnikiem, aby sporządzić dla ciebie odpowiedni trust…każdego z nas sytuacja jest jednak inna i dlatego biuro Mecenas Joanny Gwoźdź oferuje bezpłatną pierwszą konsultacje w celu zapoznania się z indywidualną sprawą każdego klienta i dostosowaniem jak najbardziej optymalnego planu zabezpieczenia majątku, oraz zabezpieczenia ostatniej woli na wypadek niekompetencji czy śmierci.


Darowizny

Czy warto jest przepisać nieruchomość na dzieci?

Przed sfinalizowaniem dokumentów dotyczących transferu własności na dzieci, warto skontaktować się z prawnikiem, który w tym zakresie ma doświadczenia, aby zapoznać się z konsekwencjami takiej decyzji oraz poznać rozwiązania prawne, które pomogą zabazpieczyć wam swój majątek i przekazać go tym, którym kochacie, bez długów i obciążeń.

Umowy Przedmałżeńskie Elder Law
Jak zabezpieczyć swój majątek przed wysokimi rachunkami za szpital, dom starców?

Jak zakwalifikować najbliższą nam osobę na Home Care Medicaid (pomoc w domu) czy Nursing Home Medicaid (pobyt w domu starców)?

Joanna Gwoźdź, jako doświadczony adwokat z zakresu Elder Law, poprowadzi cię krok po kroku poprzez skomplikowane procedury prawa dotyczącego Medicaid, w taki sposób, że osoba ci bliska zostanie zakwalifikowana na serwisy Medicaid, a Ty będziesz mógł spokojnie zająć się potrzebami najbliższych. Ponadto, Mecenas Gwoźdź zapewni zabezpieczenie twojego majątku jak również dochodu poprzez założenia specjalnej trust – Pooled Income Trust.

Prawo Spadkowe
Probate – Postępowanie sądowe po śmierci, jeśli zmarły posiadał testament.

Śmierć bliskiej nam osoby jest bardzo trudnym i traumatycznym wydarzeniem. Dlatego też, biuro Mecenas, Joanny Gwoźdź poprowadzi cię przez bardzo trudny proces spadkowy, od złożenia testamentu w sądzie poprzez administracje spadku, podział spadku według ostatniej woli zmarłego, aż do zamknięcia, finalizacji administracji spadku.

Mecenas Joanna Gwoźdź, wielokrotnie pomagała rodzinom przebrnąć przez ten niewdzięczny okres i trudną biurokracje.

Administration – postępowanie beztestamentowe, tutaj ściśle prawo wyznacza za nas spadkobierców;